Skzani na suplementację

Rozmowa z prof. Aleksandrem Ożarowskim.

- W wielu domach pigułki witaminowo-mineralne stały się nieodłącznym składnikiem każdego posiłku. Zażywają je nie tylko dzieci i osoby starsze, ale ludzie w sile wieku. Czy to potrzebne?

Czytaj więcej: Skzani na suplementację

Jak rozpoznać dobry chleb

(NOWINY nr 25 15-17 września 2004)

Czy opłaci się oszczędzać na chlebie? Nie, bo bardziej nas nasyci jedna kromka dobrego chleba żytniego niż dwie pajdy pszennej "wydmuszki”

Dwa takie same "na oko” bochenki, a jeden o połowę lżejszy, bo nadmuchany spulchniaczami. Kusi ceną, bo tańszy o połowę. Ale najeść się nim trudno. I wcale nie jest zdrowy.

Czytaj więcej: Jak rozpoznać dobry chleb

Nie jedzcie, pijcie FLUORU !

« Luty 16, 2005 »

 Coś o fluorze czego nie przeczytasz w codziennej prasie.

LAURA ORKAN

Artykuł ukazał się w czasopiśmie - http://www.gwiazdy.com.pl/

 Fluor jest jednym z głównych składników leków psychotropowych. Wzmacnia ich działanie. Gdy do popularnego leku uspokajającego Valium dodano fluor, powstał środek o silniejszym działaniu, Rohypnol. Inny, niezwykle silny środek uspokajający z fluorem, Stelazinum, jest używany w domach opieki społecznej i w szpitalach psychiatrycznych na całym świecie.

Czytaj więcej: Nie jedzcie, pijcie FLUORU !

ZDRADLIWE ŁAKOCIE

"Świata Konsumenta". Nr 12 (39) grudzień 2004 r.

Żywieniowcy alarmują, że dieta naszych dzieci obfituje w produkty o znikomej wartości odżywczej. Gotowe wyroby, które znajdziemy w sklepach, bogate są w cukry i tłuszcze. Trudno też znaleźć produkty wolne od substancji dodatkowych poprawiających smak, zapach, czy trwałość.

Ten aspekt wartości odżywczej nie jest oczywiście eksponowany przez producentów, natomiast często wykorzystywanym argumentem zachęcającym do zakupu jest wzbogacanie produktu na przykład w witaminy i wapń czy naturalne składniki, takie jak owoce i mleko. A przecież cukierki i napoje, których podstawowym składnikiem jest cukier i substancje dodatkowe, nie staną się zdrowsze dzięki wzbogaceniu ich w syntetyczne witaminy czy też symboliczną ilość soku owocowego, dodaną tylko po to, by zachęcić nas do zakupu rysunkiem apetycznego owocu.

Czytaj więcej: ZDRADLIWE ŁAKOCIE

MojeLoty

sms365

1998-2012 - Publikacje. wsparcie - serwis.waldkowa.pl
Powered by Joomla 1.7 Templates